Ikona domečku Logo Svijany
cs

Ocenění od poroty v soutěži Karla Hubáčka pro Pivní lázně Svijany

 Zámek Svijany a Pivní lázně Svijany se ucházeli o cenu v Soutěži Karla Hubáčka Stavba roku Libereckého kraje 2023.

V 19. ročníku Soutěže Karla Hubáčka Stavba roku Libereckého kraje byly naše Pivní lázně Svijany vybrány do užší nominace v kategorii rekonstrukce společně s velkými hráči - Hutí Marie a vítězným Liebiegovým palácem. 

Porota kromě kvalitního a k historickému rázu budov citlivého provedení oceňovala také společenský přesah. Stavby se po letech chátrání zpřístupnily veřejnosti, stávají se významným centrem místního společenského 
dění a přispívají také ke kultivaci veřejného prostoru.

Porota nám navíc udělila čestné uznání za citlivé skloubení historického rázu stavby a nového využití tohoto prostoru. Velmi si tohoto ocenění vážíme a také gratulujeme vítězným stavbám a projektům ve všech kategoriích. 
Hlavní poděkovaní patří architektonickému a projekčnímu ateliéru APRIS 3MP a realizační firmě Termil, s.r.o.Organizátorem letošního ročníku soutěže je Agentura regionálního rozvoje s. r. o. Partnerem soutěže byly Liberecký kraj, Technická univerzita v Liberci, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Česká mincovna, a.s., Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Český svaz stavebních inženýrů, statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou a města Česká Lípa a Turnov. Letos se přihlásilo celkem 22 staveb a 12 studentských projektů. Bližší informace o soutěži i o přihlášených stavbách je možno zhlédnout na https://stavbaroku.lk/.

Vytvořeno 7.6.2023 13:14:10 - aktualizováno 7.6.2023 13:52:44 | přečteno 309x | luciepodarilova